Kahramanmaraş ve 17 ilde FETÖ operasyonu

Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ'ye yönelik son 4 gündür düzenlenen ve devam eden Kıskaç-17 operasyonlarında 45 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; 18 ilde FETÖ’ye yönelik son 4 gündür düzenlenen ve devam eden “KISKAÇ-17” operasyonlarında 45 şüpheli yakalandığını açıkladı.
 
1 Haziran 2023-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında (Son 11 Ayda) FETÖ’ye yönelik; 5 bin 191 operasyon düzenlendi. 

8 bin 153 şüpheli yakalandı. Bunlardan; bin 518'i tutuklandı. 1.751'i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ’ye yönelik operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.
 

Bakmadan Geçme