Kahramanmaraş'ta yayınevi kuruldu

Şiir ve edebiyatın başkenti olan Kahramanmaraş'ta Kitapağacı adıyla yeni bir yayınevi kuruldu.

Kahramanmaraş'ta yayınevi kuruldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

VAV Basın Yayın ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. bünyesinde kurulan yayınevi, edebi anlamda aktif ve dinamik olan Kahramanmaraş’ta, yazdığı eserleri kitaplaştırmak isteyen şair yazarları İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere gitmek, buradaki yayınevleriyle uzaktan iletişime geçmek zorunluluğundan kurtarmayı amaçlıyor. 

Yayınevi Müdürü Vedat Ali Kızıltepe konuyla ilgili olarak, “Kitap Ağacı Yayınları, editöryel hizmet, dizgi, tasarım, özgün kitap kapağı, geniş dağıtım ağı ve verdiği tüm hizmetlerle profesyonel yayınevleriyle aynı kalitede hizmet vermeyi vaat ediyor. Ben Vedat Ali Kızıltepe, yayınevi yönetiminde bulunan Veysel Altunbay ve Alpaslan Yurtsever edebiyatın içinden gelmiş kişiler olarak, şair ve yazarları bir müşteri olarak görmüyoruz. Onlar bizim edebi yol arkadaşlarımızdır. Amacımız küçük bütçelerle şair yazarlarımızın hayalini gerçekleştirmek ayrıca sadece kitaplarını yayınlamakla kalmayıp her eser sahibini fuarlara taşımak ve onları okurlara da ulaştırmak olacaktır. Şiir ve edebiyatın başkenti olan şehrimiz Kahramanmaraş’ın bu iddiasına destek vermek için kültür, sanat ve edebiyat alanında dergiciliğin yanı sıra yayıncılıkla da katkı sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kurulan yayınevinin herhangi bir ticari kaygı taşımadığını beyan eden Kızıltepe, amaçlarının ticari bir faaliyetten ziyade, edebi anlamda Kahramanmaraş’a pozitif katkı sunmak olduğunu söyledi. 

Bakmadan Geçme