Kahramanmaraş'ta taciz skandalı! Okul müdürü açığa alındı

Kahramanmaraş'ta bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni A.M., okul müdürü N.S.'nin kendisini taciz ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kahramanmaraş Valiliği, iddialarla ilgili kamuoyu açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, iddiaların odağındaki okul müdürü N.S., açığa alındı.

Kahramanmaraş Valiliği, iddialarla ilgili idari soruşturma başlatıldığını, bu kapsamda müdür N.S., yardımcısı N.Y. ve sınıf öğretmeni Ö.A.'nın görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. 

Olay, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeki bir ilkokulda meydana geldi. 

İddiaya göre okul müdürü N.S., evli olan sınıf öğretmeni A.M.'yi sözlü olarak taciz etmeye başladı. 

A.M., ilk olarak yaşadıklarını üyesi olduğu sendikanın yetkililerine anlattı. Okula gelen sendika temsilcileri okul müdürüyle görüştü, ancak N.S.'nin tacizleri artarak devam etti. 

Bunun üzerine A.M., Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giderek müdür N.S.'nin kendisini taciz ettiğini öne sürüp şikayetçi oldu. 

Olayla ilgili Kahramanmaraş Valiliği, açıklama yaptı. 

Açıklamada, iddialarla ilgili idari soruşturma başlatıldığı belirtilerek: "Bahse konu iddialarla ilgili Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanlığınca idari soruşturma yapılmış, ayrıca daha kapsamlı bir inceleme/soruşturma yapılması için Millî Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulmuştur. Soruşturmanın selameti için şikayetçi öğretmen A.M. talebi doğrultusunda başka bir okulda geçici görevlendirilmiş, okul müdürü N.S. ile aynı okulda müdür yardımcısı N.Y. ve yine aynı okul öğretmeni Ö.A. soruşturma sürecinde valiliğimizce, 657 Sayılı Kanunun 137'nci maddesi kapsamında görevden uzaklaştırılmıştır. İddialarla ilgili adli ve idari işlemler Valiliğimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir." İfadelerine yer verildi.

Bakmadan Geçme