Kahramanmaraş'ta seçim güvenliği toplantısı ve tedbirler

Seçim Güvenliği Toplantısı, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer Başkanlığında, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) toplantı salonunda gerçekleştirildi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin Kahramanmaraş’ta huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. 
 
Toplantı öncesi bir değerlendirmede bulunan Vali Mükerrem Ünlüer, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. 

Polis ve jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyorlar. Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin görevleri başında olacaklardır.” diye konuştu
 
Toplantı, seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından seçimin Kahramanmaraş’ta huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi amacıyla ilgili kurumların seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında alacakları tedbirler ve dikkat etmeleri gereken hususların değerlendirilmesiyle sona erdi.
 

Bakmadan Geçme