Kahramanmaraş'ta 'Her Şehide Bir İlmek' projesi

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Her Şehide Bir İlmek, arkasından Fatiha'nı oku projesi, kapsamında Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, Divanlı Mahallesi Muhtarı Atilla Erimhan, Turan İlkokulu Müdürü Bekir Özçelik ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Proje hakkında Vali Ünlüer’e bilgiler veren Dulkadiroğlu ilçesi Turan İlkokulu Müdürü Bekir Özçelik: "Biz 1 Aralık itibarıyla 2,5 ay sonra yola çıktığımızda, şehit şüheda adına şehitleri unutmamak, unutturmamak amacıyla ’Her Şehide bir ilmek, arkasından Fatiha’nı oku’ projesi başlattık. Bu proje kısa sürede kampanyaya dönüştü. Şu ana kadar 7’den 77’yi, ayırmadan esnaf, kamuda çalışanlar, köylüler ve tüm halk projeye destek verdi." dedi.
 
Müdür Özçelik ayrıca, projenin 1915 Çanakkale şehitleri, 253 bin şehit, 1915’ten günümüze kadar 415 bin şehit ve 6 Şubat’ta kaybettiğimiz canlarımız adına 430 bin ilmekten oluşan bayrağın 18 Mart’a kadar tamamlanacağını ifade etti.
 
Vali Ünlüer’de, bu anlamlı projenin bir parçası olarak şanlı Türk Bayrağına ilmek attı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ünlüer, “Şehitlerimizin hatırasını yaşatmak ve vefa örneği sunmak amacıyla hayata geçirilen bu projede, ne kadar çok insanın eli değerse, ne kadar çok insan ilmek atarsa, bu bayrağın kutsiyeti o kadar çok artacaktır. Bu anlamlı projeyi hayata geçiren Turan İlkokulu idarecilerine, öğretmenlerine, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” diye konuştu.
 

Bakmadan Geçme