• Haberler
  • Asayiş
  • Kahramanmaraş'ta FETÖ'ye yönelik Kıskaç Operasyonu!

Kahramanmaraş'ta FETÖ'ye yönelik Kıskaç Operasyonu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik düzenlenen 'Kıskaç-20' operasyonları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ali Yerlikaya, '29 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen 'Kıskaç-20' operasyonlarında 108 şüpheli yakalandı. FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek' dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ’ye yönelik "KISKAÇ-20" operasyonları gerçekleştirildi.
 
Operasyonlar sırasında şüphelilerin; Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.


Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz, Türk Lirası ve dijital materyal ele geçirildi.
 

Bakmadan Geçme