Kahramanmaraş'ta beklenen kar yağışı etkili oluyor

Kahramanmaraş'ın ilçelerinde ve kırsal mahallelerde kış şartlarıyla mücadele kapsamında kar küreme çalışmaları hummalı bir şekilde sürerken, şehir merkezinde de kar yağışına karşı teyakkuza geçildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde kış şartlarıyla mücadele çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor. 

İlçelerde ve kırsal mahallelerde kar yağışının başladığı anda müdahale ederek arterleri ulaşıma açık tutan Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde beklenen kar yağışı ve buzlanmaya karşı da teyakkuz halinde. 

Fen İşleri ve Kuzey İlçeleri Dairesi Başkanlığınca; Dulkadiroğlu, Onikişubat, Göksun, Elbistan, Çağlayancerit, Pazarcık ve Nurhak’ta kar küreme çalışmaları hummalı bir şekilde sürüyor. 

Yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalarla yerleşim yerleri ulaşıma açık tutulurken, kar yağışı nedeniyle oluşabilecek aksamaların da önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kış şartlarıyla mücadele kapsamında taleplerin 112 Acil Çağrı Merkezi ve ALO 153 üzerinden Afet Koordinasyon Merkezi’ne ulaştırılabileceği belirtildi.
 

Bakmadan Geçme