Kahramanmaraş'ın 5 ilçesi için acil kodlu uyarı

Kahramanmaraş'ta yaşayanlar için Pazar gününe dair önemli bir uyarı geldi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 12 Mayıs Pazar günü Afşin, Andırın, Göksun, Onikişubat ve Türkoğlu ilçelerinde sağanak yağışların etkili olacağını duyurdu. Kahramanmaraş Valiliği de vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

Öğle saatlerinde başlaması beklenen yağışların akşam saatlerine kadar devam etmesi öngörülüyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 12 Mayıs Pazar günü Afşin, Andırın, Göksun, Onikişubat ve Türkoğlu’nda sağanak yağışların etkili olacağını duyurdu. 

Pazar günü öğle saatlerinde başlaması beklenen yağışların akşam saatlerine kadar devam edeceği öngörülüyor. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; sağanak yağışlar neticesinde meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tüm tedbirlerin alındığı, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi ve ALO 153’ten Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ulaşabilecekleri belirtildi.

Kahramanmaraş Valiliği ise vatandaşların ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Edinilen bilgililere göre Pazar Isparta ve Burdur çevreleri, Antalya ve Mersin'in iç kesimleri, Adana, Osmaniye çevreleri, Kahramanmaraş'ın batısı, Hatay'ın kıyı kesimleri, Konya'nın güneyi, Karaman ve Niğde çevreleri ile Kayseri'nin güneyinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 

Bakmadan Geçme