• Haberler
  • Asayiş
  • Kahramanmaraş dahil 77 ilde Mercek Operasyonu başarıyla tamamlandı

Kahramanmaraş dahil 77 ilde Mercek Operasyonu başarıyla tamamlandı

Kahramanmaraş dahil 77 ilde silah kaçakçılarına ve ruhsatsız silah taşıyan şahıslara yönelik olarak düzenlenen 'Mercek-19' operasyonları başarıyla tamamlandı. Operasyonlar sonucunda toplamda bin 877 silah ele geçirilirken, 2 bin 089 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Kahramanmaraş dahil 77 ilde son 5 gün içerisinde silah kaçakçılarına ve ruhsatsız silah taşıyan şahıslara yönelik operasyonlar başarıyla tamamlandı. Operasyonlar sonucunda toplamda bin 877 silah ele geçirilirken, 2 bin 089 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Operasyonlar kapsamında bin 315 ruhsatsız tabanca, 154 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 53 uzun namlulu tüfek, 355 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Operasyonları koordine eden valiler ve kaymakamlar ile operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarma ve emniyet teşkilatını tebrik eden Bakanı Ali Yerlikaya: “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; terör örgütlerine, organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına ruhsatsız silah temin edenleri bir bir yakalayıp adalete teslim etmeye devam edeceğiz. Sizlerin dua ve desteğiyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını isteyen suç odaklarıyla mücadelemiz aralıksız sürecek" dedi.
 

Bakmadan Geçme