Kahramanmaraş dahil 14 ilde FETÖ operasyonu

Kahramanmaraş'ında aralarında bulunduğu 14 İlde FETÖ'ye yönelik olarak eş zamanlı düzenlenen Kıskaç-12 operasyonlarında 60 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kahramanmaraş dahil 14 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen Kıskaç-12 operasyonlarında 60 kişinin yakalandığını duyurdu.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Isparta, Muğla, Erzurum, Düzce, Manisa ve Çorum’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak Kıskaç-12 operasyonları düzenlendi.
 
Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin, örgütün sözde “Güncel Yapılanması” ve "Askeri Mahrem Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları, himmet adı altında para toplayarak örgüte finans sağladıkları, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda ilk belirlemelere göre yaklaşık 6 Milyon TL değerinde para ve muhtelif değerde ziynet eşyası ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.
 

Bakmadan Geçme