Kahramanmaraş'a yeni araç muayene istasyonu

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde kentin 4. araç muayene istasyonunun açılışı gerçekleştirildi.

Şehrin araç muayene istasyonlarında oluşan yoğunluk sebebiyle, vatandaşlar randevu alma da ve işlemlerini tamamlama da güçlük çekerken, kente 4. Araç muayene istasyonu açıldı. Dulkadiroğlu ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde hizmete açılan yeni araç muayene istasyonunda, 5 kanal ile tüm araç tiplerine muayene hizmeti verilirken, günlük 600 hafif, 100 ağır araç muayene edilebilecek. 

Düzenlenen açılış törenine, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Murat Baştor, 26 ve 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile davetliler de katıldı.

Türkiye'de bugün açılışını yapmış olduğumuz istasyonla birlikte 213 araç muayene istasyonu hizmet vermekte. Bunlara paralel olarak 77 seyyar, 6 motosiklet ve 17 detraktör muayene istasyonu ile araç muayene hizmeti vermekteyiz. Türkiye'nin 81ilinde 103 ilçe merkezinde toplam 312 merkezde aynı hizmet standartlarında hizmet verilmekte. Ülkemizde kamu özel sektör işbirliğinin en güzel örneği olan araç muayene istasyonları, trafik güvenliğinin arttırılması, teknik açıdan doğan kazaların azaltılması, personel, piyasada yapılan onarımların disipline edilmesi, muayene edilen araçların sayısının arttırılması ve Avrupa Birliği normlarında araç muayenesi yapılması kazanımlarını sağlandı."

11 Dönüm arazi üzerine inşa edildi

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer ise, İstasyon Mahallesi'nde yaklaşık 11dönüm arazi üzerinde tamamlanan istasyonun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve Kahramanmaraş'a daha nice güzel hizmetler verileceğini söyledi.

Muayeneler kolay ve hızlı hale geldi

Açılışta konuşan TÜVTÜRK Genel Müdürü Kemal Ören, “ 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılması adına Kahramanmaraş'ta TÜVTÜRK ailesi olarak var gücümüzle çalışacağız. Yeni istasyonumuzla beraber araç muayene hizmetleri daha kolay ve hızlı hale gelecek” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme