İstihdam ve mesleki eğitim kurulu toplandı

Kahramanmaraş İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2024 yılı 1. Olağan toplantısı, Vali Mükerrem Ünlüer başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından “Mesleki Eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği” ile “İş Yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu sunumların yapılmasıyla başladı.
 
Toplantıda; Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerin özellikle işyerlerinde yaptıkları staj çalışmalarında iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbirlerin alınması, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalıkların artırılması, kenti ve ülkeyi derinden sarsan asrın felaketi depremlerinden sonra nitelikli işgücü yetiştirmek, işsizlik oranını azaltmak, kadın, genç ve dezavantajlı grupların istihdama katılımlarını artırmak amacıyla yapılacak örnek çalışmalarda gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususları görüşülerek, yapılacak çalışmalara ve kurumlar ile işyerleri arasında koordinasyona ehemmiyet gösterilmesinin önemli olduğu ifade edildi. 
 
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, belirlenen gündem maddelerinin görüşülmesi, üyelerin kararlara ilişkin önerilerinin istişare edilmesi ve alınan kararların kurul üyeleri tarafından onaylanması ile sona erdi.
 

Bakmadan Geçme