İŞKUR yol arkadaşım tırı yola çıktı

Kapsamlı ve bütüncül iş gücü piyasası destekleri ile işsiz, eğitimine devam etmeyen veya iş aramayan 15-29 yaş arasındaki gençleri desteklemeyi hedefleyen , 'Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO)' kapsamındaki 'İŞKUR Yol Arkadaşım' tanıtım tırı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ın katılımıyla gerçekleştirilen tören ile yola çıktı.

NEET PRO kapsamında “İŞKUR Yol Arkadaşım” Kampanyası Açılış Töreni, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) düzenlendi.

İŞKUR yol arkadaşım tanıtım aracı, 15 ilde gençlerle buluşacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR tarafından yürütülen NEET PRO Teknik Destek Projesi kapsamındaki “İŞKUR Yol Arkadaşım” tanıtım aracı; İŞKUR hizmetlerini tanıtmak, 15-29 yaş aralığındaki işsiz, eğitime devam etmeyen ya da iş gücünde yer almayan gençler arasında farkındalık oluşturmak ve gençlerin istihdam fırsatlarından yararlanabilmesi için İŞKUR’a kayıtlarını yapmaları amacıyla yola çıkarak, 12 Eylül- 25 Ekim 2023 tarihlerinde 15 ilde gençlerle bir araya gelecek. 

Başlangıç töreniyle Ankara’dan yola çıkan tanıtım aracı, ilk olarak Mardin’e gidecek. Mardin’in ardından da sırasıyla Van, Erzurum, Rize, İzmir, Edirne, Bursa, Eskişehir, Afyon, Konya, Mersin, Gaziantep, Adıyaman, Sivas ve Samsun illerini ziyaret ederek gençlerle buluşacak.

Şehir merkezlerinde konumlandırılacak tanıtım tırında bulunan ve kariyer yolculuklarında gençlere yol gösterecek mesleki eğilim ve beceri testleri ile fotoğraf alanları gibi etkinliklerin yanı sıra iş ve meslek danışmanları, İŞKUR'un hizmetlerini tanıtarak kariyer süreçlerinde gençlere destek olacak.

Bakmadan Geçme