Irak'ın Kuzeyinde yürekleri yakan haber

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın Kuzeyinde açılan taciz ateşi sonrası bir kahraman askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

Irak’ın kuzeyindeki harekât bölgesinde 3 Şubat 2024 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucu P Uzm. Çvş. Kadir Dingil şehit oldu. 

Aynı saldırıda iki kahraman askerimizde yaralandı. Yaralı askerlerimiz derhâl hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandı.

MSB tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Irak’ın kuzeyindeki harekât bölgesinde 3 Şubat 2024 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından  yapılan taciz atışı sonucu kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Kadir DİNGİL şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhâl hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”
 

Bakmadan Geçme