Helikopter kazasında 2 pilot şehit oldu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gaziantep'te bir polis helikopterinin düştüğünü duyurdu. Kazada 2 pilot şehit olurken, 1 teknisyen yaralandı.

Alınan bilgilere göre Gaziantep'e gitmek üzere Hatay'dan havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine kayıtlı EM708 kuyruk numaralı helikopter ile Nurdağı ilçesi Kartal Köyü yakınlarında saat 22.49'da temas kesildi. 

Helikopter ile en son temas edilen bölgeye arama-kurtarma, UMKE, AFAD ve jandarma ile sağlık ekipleri sevk edildi. 

Kırıma uğrayan helikoptere ulaşan ekipler, 2 pilotun şehit olduğunu duyurdu. Yaralı olarak ulaşılan helikopter teknisyeni ise ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Şehit Pilotların kimlikleri belli oldu

Helikopter kazasında şehit olan polislerin kimlikleri açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Gaziantep’te meydana gelen helikopter kazasında Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk’ün şehit olduğunu bildirdi. 

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “03.02.2024 tarihinde Havacılık Daire Başkanlığı kadrosunda görevli Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk, bulundukları helikopterin Gaziantep Nurdağı bölgesinde kaza kırıma uğraması sonucu şehit olmuşlardır” denildi.

Milletimizin başı sağ olsun

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: “Milletimizin başı sağ olsun. Bu akşam Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır.

En son saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır.

Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamı âli olsun. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum.” Dedi.
 

Bakmadan Geçme