Havacılık devi BOEING'e Kahramanmaraş imzası

Dünyanın önde gelen havacılık ve uzay şirketi olan Boeing'in parçaları, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından Kahramanmaraş'a kurulan 'TUSAŞ Havacılık Yapısalları Üretim Tesisi'nde üretiliyor.

6 Şubat’ta yaşanan yıkıcı depremlerin ardından bölgeyi canlandırmak adına Kahramanmaraş’ta yatırım hamlesi başlatan TUSAŞ, geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleştirilen ‘TUSAŞ Havacılık Yapısalları Kahramanmaraş Üretim Tesisi’nde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

Gelinen süreçte TUSAŞ, tesisinin devam eden çalışmaları ve üretimle ilgili bilgileri paylaşmak üzere toplantı düzenledi. 

TUSAŞ Kahramanmaraş Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya; TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, TUSAŞ Üretim Operasyonları Direktörü Fatih Uysal, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mehmet Beşen, Türkoğlu Belediye Başkanı Mehmet Karaca, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yıldız, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Kahramanmaraş İl Başkanı Rüstem Özen, Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Sıddık Ciğer ile TSKGV ve TUSAŞ yetkilileri katıldı.  

Kahramanmaraş Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. için nihai görüşmeler yapıldı

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve TUSAŞ Üretim Operasyonları Direktörü Fatih Uysal, KMTSO’yu ziyaret ederek Başkan Mustafa Buluntu, Başkan Yardımcısı Hikmet Gümüşer ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Dertli ile bir araya geldi. 

Toplantıda, TUSAŞ ortaklığında yakın zamanda kuruluşu gerçekleştirilecek Kahramanmaraş Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. için ana sözleşme özelinde istişareler gerçekleştirildi ve nihai görüşmeler yapıldı.
 

Bakmadan Geçme