Göksun'da yaşam alanları kuruluyor

Göksun Konteyner Kent'te üstyapı imalatları sürüyor. Toplamda 950 depremzede aileye ev sahipliği yapacak geçici barınma merkezine toplamda 25 bin metrekare kilit parke döşenecek ve 8 bin metrekare asfalt yapılacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde depremzedelerin barınma ihtiyacının karşılanması noktasında oluşturulan geçici konaklama merkezlerinde alt ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca çalışma yürütülen adreslerden bir tanesi de Göksun ilçesi Yantepe Mahallesi’ne inşa edilen konteyner kent oldu. 

Ekipler, toplamda 950 depremzede aileye ev sahipliği yapacak geçici barınma merkezinde kilit parke imalatı ve asfalt öncesi zemin hazırlıklarını sürdürüyor. Yoğun bir şekilde devam eden çalışmalarla bölgeye toplamda 25 bin metrekare kilit parke ve 8 bin metrekare sıcak asfalt kazandırılacak. 

Altyapının ardından üstyapı çalışmalarının da kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla geçici barınma merkezinin vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.
 

Bakmadan Geçme