• Haberler
  • Spor
  • Gençlik ve Spor İl Müdürü görevden alındı, soruşturma başlatıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürü görevden alındı, soruşturma başlatıldı

A Milli Futbol Takımımızın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı, Hatay İl Müdürü Murat Gevrek'in sosyal medya paylaşımları nedeniyle görevden alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, 2 Mayıs 2024 tarihinde görevden alındı. Bu karar, Murat Gevrek'in maç sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımlarının ardından alındı. Paylaşımlarının içeriği henüz kamuoyuyla paylaşılmadı, ancak bu açıklamaların bakanlık tarafından ciddi bir şekilde değerlendirildiği ve görevden alma kararının hızlıca alındığı öğrenildi.

Soruşturma açıldı

Görevden alma kararının ardından Murat Gevrek hakkında soruşturma başlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Gevrek'in paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma açıldığını ve bu sürecin titizlikle yürütüleceğini belirtti. Soruşturmanın detayları henüz açıklanmadı, ancak Gevrek'in ifadelerinin ve paylaşımlarının inceleneceği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Gevrek’in, 02.05.2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir. Kendisi hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma açılmıştır.” denildi.
 

Bakmadan Geçme