Farklı yaş gruplarına yönelik psiko-sosyal destekler sürüyor

Farklı yaş gruplarına yönelik psiko-sosyal desteklerini sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Necip Fazıl Geçici Barınma Merkezi'nde birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikleri çocuklarla buluşturdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Şehrin yeniden imarı ve hayatın normale dönmesi noktasında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere yönelik psiko-sosyal desteklerine de devam ediyor. 

Farklı yaş gruplarına yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir, çocukları da unutmuyor. Çocukların afet sonrası yaşayabileceği olası travmaları en aza indirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak için geçici barınma merkezlerine oyun ve spor alanları oluşturan Büyükşehir Belediyesi, şehrin farklı noktalarında miniklere yönelik çeşitli eğitsel ve sportif etkinlikler de düzenliyor. 

Bu kapsamda Necip Fazıl Konteyner Kent’te düzenlenen rehabilitasyon etkinliğinde çocuklar hem spor yaptı hem de palyaço ve dans gösterileriyle eğlencenin tadını çıkardı. Ebeveynler de düzenlenen etkinliklerin çocukların rehabilitasyonu ve sosyalleşmesi açısından çok önemli olduğunu belirterek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, farklı yaş gruplarına yönelik gerçekleştirilen psiko-sosyal desteklerin devam edeceği belirtildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN