Eş zamanlı FETÖ Kıskaç Operasyonu

14 İlde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Kıskaç-7' operasyonlarında 67 şüpheli yakalandı.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; 14 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kıskaç-7” Operasyonlarında 67 şüpheli yakalandığını açıkladı.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Antalya, Manisa, Ankara, Aydın, Konya, Artvin, İstanbul, Bilecik, Edirne, Uşak, Isparta, Şanlıurfa, Kırşehir ve Elazığ’da FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-7” Operasyonları düzenlendi.

Örgütün “Güncel Yapılanması”, sözde "Askeri Mahrem Yapılanması" ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, münferit sınav soruşturmaları kapsamında, sınav öncesinde soruların kendilerine verildiğine dair haklarında beyan bulunan ve mülakatlarda avantajlı olarak kodlandıkları, dijital materyallerle ifade ve teşhislerde adı geçen, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucu çok miktarda para ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel dokümana el konuldu. 1 Haziran 2023’ten günümüze kadar FETÖ’ye yönelik toplam 4 bin 022 operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 6 bin 045 şüpheli yakalandı.

Bakmadan Geçme