Elbistan'da yaşanan su kesintilerine Başkan Gürbüz'den açıklama

6 Şubat depremlerinin merkez üslerinden birisi olan Elbistan'da yaşanan su kesintilerine ilişkin Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, açıklama yayımladı.

Başkan Gürbüz, açıklamasında: “Depremin yıkıcılığı doğal olarak görünen, yani çöken üst yapılarla ölçülüyor ama görünmeyen, yani altyapıdaki tahribatı da çok büyüktü. Elbistan’da en büyük hasarı gören şeylerden biri de su hatlarıydı. Depremden bu yana tam 20 bin patlak ihbarı yapıldı ve hepimizin canını sıkan su kesintilerinin sebebi de maalesef bu.

Altyapıdan sorumlu Büyükşehir Belediyemize bağlı KASKİ ekipleri bu kapsamda Esentepe, Tepebaşı ve Bahçelievler mahallelerimizde altyapıyı tamamen yeniledi.

Biz de yenileme çalışmalarının bittiği yerlerde asfaltlama çalışmalarına hızlıca başladık. Bu mahallelerin ardından merkezdeki tüm mahallelerimizde KASKİ ekipleri tarafından hatların yenilenme çalışmaları yapılacak ve Allah’ın izniyle yaşadığımız bu sıkıntıyı aşmış olacağız.

Asrın felaketi dediğimiz zaman bazen abarttığımız düşünülüyor ama yaşadıklarımız ve mücadele etmek zorunda kaldıklarımızı yaşamayanın anlayabilmesi çok zor. Ama başta cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi ve memleket sevgimizle aşamayacağımız sıkıntı yok.

Hemşehrilerimden çok az daha sabretmelerini istiyorum. Daha önce de defalarca demiştim. Bütün işler bitip, ortaya çıkan Elbistan’ı gördüğünüzde daha iyi anlaşılacak eminim. Tarih, 2023 senesini Elbistan’ın yıkıldığı değil, her anlamda çok sağlam bir şekilde yeniden inşa edildiği sene olarak yazacak. Göreceksiniz.” Dedi.
 

Bakmadan Geçme