Elbistan Belediyesi, deprem sebebiyle bozulan yolları tek tek onarıyor

Asrın Felaketi olarak nitelendirilen Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından, Elbistan genelinde hasar gören yollar belediye ekipleri tarafından onarılıyor.

Yaklaşık 11 ilde büyük yıkıma neden olan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ikincisinin merkez üssü Elbistan'da neredeyse sağlam yol kalmadı. Hem depremin yıkım etkisi hem de iş makinelerinin enkaz kaldırma ve yıkım çalışmaları nedeniyle ilçe genelindeki neredeyse tüm yollar ve altyapı hasar gördü.

Belediye ekipleri ise altyapının tekrar onarılmasını beklemeden vatandaşlara mağduriyet oluşmaması için bozulan yollarda yama çalışmalarına başladı. Altyapının tekrar yapılmasıyla birlikte tüm yolların yeniden asfalt ile kaplanacağı da öğrenildi.

Vatandaşlar teşekkür etti

Güneşli Mahallesi'nde belediye ekiplerinin yama çalışmasını gören bir Kazım Köş adlı bir vatandaş ise; "Depremden sonra neredeyse tüm yollar yarıldı. Onun üstüne iş makineleri çalışma yaptı. Yardım tırları geldi derken sağlam yol kalmadı. İlk 1 ay trafikte çukurlar ve yarıklardan dolayı çok zorluk çektik. Ama nereyi ihbar ettiysek belediye ekipleri anında oraya müdahale etti. Çalışanlara da sordum başkanımız talimat verdi, tüm yolları ihbar gelmeden yamalayacağız, altyapı bittikten sonra ise tüm yolları yenileyeceğiz dediler. Belki göze görünmüyor ama önemli şeyler bunlar. Ben buradan depremin ilk gününden beri canla başla çalışan belediye ekiplerine ve belediye başkanımız Mehmet Gürbüz'e teşekkür ediyorum. Allah kolaylık versin" dedi.
 

Bakmadan Geçme