Dünya akıllı şehirlere emanet olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Geleceğin Şehirleri Zirvesi' programına katılmak için gittiği Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da 'The Line' projesinin sergisini gezdi. Özhaseki, 'Geleceğe yön veren ve dünyayı daha yaşanabilir kılacak akıllı şehirlere ilişkin çalışmaları takip etmeye devam edeceğiz.' dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Geleceğin Şehirleri Zirvesi” programı için Suudi Arabistan’a gitti. Özhaseki, Suudi Arabistan’ın fütüristik şehri NEOM Projesinin en büyük parçalarından birini oluşturan ‘The Line’ projesinin sergisini gezdi.

Bakan Özhaseki, resmî sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda geleceğe yön veren ve dünyayı daha yaşanabilir kılacak akıllı şehirlere ilişkin çalışmaları takip etmeye devam edeceklerini ifade ederek, “Bugün ‘Geleceğin Şehirleri Zirvesi’ için Suudi Arabistan’dayız. Suudi Arabistan NEOM Projesi’nin en büyük parçalarından birini oluşturan ‘The Line’ projesinin sergisini Riyad’da inceledik. The Line’ın en önemli özelliklerinden biri, deniz seviyesinden 500 metre yükseklikte, 200 metre genişliğinde ve 170 kilometre uzunluğunda bir hat üzerinde 9 milyon kişiye bir yaşam alanı sunması. Geleceğe yön veren ve dünyayı daha yaşanabilir kılacak akıllı şehirlere ilişkin çalışmaları takip etmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki, daha sonra Türkiye Büyükelçiliğinin koordinasyonunda Suudi Arabistan’daki Türk iş insanlarıyla buluştu.

Bakmadan Geçme