• Haberler
  • Spor
  • Deprem sonrası pehlivanlar, ilk kez Kahramanmaraş'ta er meydanında buluştu

Deprem sonrası pehlivanlar, ilk kez Kahramanmaraş'ta er meydanında buluştu

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu başkanlığı deprem bölgesindeki sporcuların adaptasyonlarını sağlamak için er meydanlarını açtı.

Gökbayrak platformu çadırkentinde düzenlenen etkinlikte konuşan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Vekili Şahin Hopur: “Depremin ilk gününden itibaren Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu olarak deprem bölgesindeki yaraları sarmaya destek olmak için çalışıyoruz. Federasyon Başkanımız İbrahim Türkiş ilk günden itibaren enkaz altında kalan sporcularımızın durum takiplerini yaptı, vefat eden sporcularımızın aileleri ile acılarını paylaştı. Türkoğlu’nda üç bin, Antakya’da üç bin olmak üzere kurduğumuz aş evlerinde günlük altı bin kişiye sıcak yemek desteği sağladık. Bugün de artık deprem bölgesindeki sporcularımızın tekrardan adaptasyonu için Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu olarak sporcularımızı er meydanlarında buluşturmaya başladık” dedi.

Gökbayrak platformu çadırkentinde düzenlenen müsabakaya çevre illerde Kahramanmaraş merkez ve ilçelerden güreşçiler ve federasyon yetkilileri katıldı.
 

Bakmadan Geçme