DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonda yabancı uyruklu 15 şüpheli yakalandı

Ankara'da gerçekleştirilen Kahramanlar-48 operasyonu sonucunda DEAŞ terör örgütüne yönelik önemli bir başarı elde edildi.

Operasyon kapsamında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda, geçmiş dönemlerde DEAŞ Silahlı Terör Örgütü içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 15 yabancı uyruklu şüpheli başarılı bir operasyonla yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, aziz milletin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlere göz açtırmayacaklarını vurgulayarak, güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle mücadeleye aralıksız devam edileceğini belirtti. 

Operasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen kahraman polisleri tebrik eden Yerlikaya, dualarının güvenlik güçleriyle olduğunu ifade etti.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonun, geçmiş dönemlerde DEAŞ terör örgütü içinde faaliyet gösteren şüphelileri hedef alarak gerçekleştirildiği belirtildi. Operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanması, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Bakan Yerlikaya, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek" dedi.
 

Bakmadan Geçme