• Haberler
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'dan 2'nci tur açıklaması

Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'dan 2'nci tur açıklaması

Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2'nci oylaması için yaptığı açıklamada görüşmelerde sona gelindiğini açıkladı. Sinan Oğan, bu gün saat 17.00'de hangi adaya destek verdiklerini açıklayacak.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen ve üç adayın yarıştığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylar, yüzde 50+1 çoğunluğu sağlayamamıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ata İttifakı ortak adayı Sinan Oğan, yüzde 50+1 oranını geçememiş ve Cumhurbaşkanlığı seçim 2’nci tura kalmıştı.

28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP’li Kılıçdaroğlu yarışacak. Bu yarışta yüzde 5,17 oy alan Sinan Oğan’ın ise kime destek vereceği merak konusu oldu.

Konuyla İlgili açıklama yapan Oğan: “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu ile ilgili tutumumuzu yarın saat 17.00’da düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile açıklayacağız. Yaptığımız istişarelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarınki görüşmeler ve istişareler de tamamlandığında artık kararımızı netleştirip, bunu Türk milletinin aziz evlatları ile paylaşmış olacağız. Kararımızı herhangi bir saikle değil, Türk milletinin geleceği, ülkemizin birlik ve bütünlüğü ile istikrarının önemli olacağını, ayrıca meselelere farklı beklentiler ile değil, ilkeler bazında baktığımızın da bilinmesini isteriz.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme