Çocuklar KAÇSAM'da eğlenerek öğreniyor

Çocuk Sanat Merkezi'nde eğitimler hızla sürüyor. 5 farklı atölyede toplam bin 350 çocuğa eğitim veriliyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle çocuklar el becerilerini geliştiriyor, yeni hobiler ediniyor.

Sosyal belediyecilik çerçevesinde 7’den 70’e farklı yaş gruplarına yönelik kültür sanat faaliyetlerini kesintisiz sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Çocuk Sanat Merkezi’nde de (KAÇSAM) eğitimler hızla devam ediyor. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yanındaki KAÇSAM Kurs Merkezi’nde 5 - 13 yaş aralığındaki çocuklara; Masal Saati, Yaratıcı Drama, Akıl ve Zekâ Oyunları, Satranç ve Hızlı Okuma atölyelerinde eğitimler veriliyor. 

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle el becerilerini geliştiren ve yeni hobiler edinen çocuklar, sosyalleşerek yeni arkadaş edinme fırsatı da buluyor. Toplam bin 350 kursiyerin katılımıyla düzenlenen eğitimlerde son haftaya girildi. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından kısa bir araya girecek olan Kahramanmaraş Çocuk Sanat Merkezi, yeni döneminde yeni kursiyerleriyle eğitimlerine kaldığı yerden devam edecek.

Çocuklar deprem psikolojisini atlatma fırsatı buluyor

KAÇSAM’da Satranç Antrenörü olarak görev yapan Dilek Koltek, “Yaklaşık 12 yıldır satranç antrenörü olarak çalışıyorum. Son bir yıldır ise KAÇSAM’da çocuklarla beraberiz. Burada amacımız çocuklara satranç eğitimi vermenin yanı sıra onları güzel bir geleceğe hazırlayabilmek. Çocuklar burada eğlenerek öğreniyor. Çocuklarımızla burada satranç eğitiminin yanı sıra çeşitli oyunlar da oynayarak zamanlarını verimli ve eğlenceli bir şekilde değerlendirmelerini hedefliyoruz. KAÇSAM, çocukların deprem psikolojini üzerinden atmaları ve sosyalleşmelerine de katkı sağlıyor” diye konuştu.

Bakmadan Geçme