Çirkinler çetesi, elebaşıyla birlikte yakalandı

İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Mahzen-2 operasyonlarında Çirkinler olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “MAHZEN-2” operasyonlarında Elebaşılığını Zuhat Altunç’un (yurtdışı firar) yaptığı “Çirkinler” Organize Suç Örgütü çökertildiğini ve operasyonlar sonucu organize suç örgütü üyesi 47 şüpheli yakalandığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen operasyonlar sonucu Çirkinler olarak bilinen organize suç örgütü üyeleri elebaşıyla birlikte yakalandı.

Şüphelilerin İstanbul’da 3 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdikleri, silahlı tehdit, silahla yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri, Arnavutköy’de uzun namlulu silahlarla saldırı eylemini gerçekleştirdikleri, uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptıkları, çok sayıda ruhsatsız silah yakalattıkları ve İş insanlarını yağma maksatlı kaçırarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlarda 13 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet otomatik tabanca, 7 adet çelik yelek, çok miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda fişek ve şarjöre el konuldu.
 

Bakmadan Geçme