Çakar lambası kullanan sürücülere 9 Milyon 227 Bin TL ceza

Işıklı uyarı işareti (çakar lambası) bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan kişilere yönelik denetimlerde 1.433 sürücü tespit edildi. 9 Milyon 227 Bin TL para cezası uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince Ocak ayı içerisinde “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan” kişilere karşı denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde 1.433 Sürücü tespit edildi ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldü.

Sürücülere toplam 9 Milyon 227 Bin TL para cezası uygulandı. 

“Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak Kullanan (Çakar Lamba) sürücülere karşı denetimlerin aralıksız süreceği ifade edildi!
 
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı paylaşımda, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi, trafikte önceliğimiz: “önce insan”! Görevi sırasında Işıklı ya da Sesli Uyarı İşareti Bulunan Cihazları kullanan ambulans, itfaiye ve Polis gibi araçlarımızın trafikteki önceliği, insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir! '' ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme