Başkan Okumuş: 'Kahramanmaraş'ta yapacak çok işimiz var!'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Okumuş, kentte görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi. Başkan Okumuş, burada yaptığı konuşmasında Kahramanmaraş'ta yapacak çok işlerinin olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Osman Okumuş, 'Şehrin dinamiklerini tanıyan, yerel yönetimlerde deneyim ve donanım sahibi bir 'Başkan' istiyor Kahramanmaraş.' dedi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Okumuş, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’den Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğunu açıkladı. 

Uzun yıllar Türkoğlu ilçesine büyük hizmetleri hayata geçiren sevilen Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Kahramanmaraş’ta yapacak çok işimiz var” diyerek Büyükşehir Belediyesine aday adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 

Özel bir tesiste gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Osman Okumuş, gençlik yıllarından bu yana bir hedefin, bir tutkusunun olduğunu söyledi. 

Okumuş, “Metropol şehirlerde olan tüm imkanların bulunduğu, ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmış, tüm ihtiyaçları karşılayan yaşam merkezlerinin ve sosyal donatıların olduğu üreten şehirler hayal ediyorum.” dedi. 

Henüz 33 yaşındayken, Türkoğlu’nun Beyoğlu beldesinin Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Okumuş, “İlçede ne varsa, beldede de o olacak, dedim. Belde kalkınırsa ilçe kalkınır, ilçe kalkınırsa şehir kalkınır, şehir kalkınırsa Türkiye kalkınır, dedim. Bir gün Kahramanmaraş Türkiye’nin Cazibe Merkezlerinden biri olacak ve bu kırsaldan başlayacak, dedim. İşte bütün meselem bu idi. Nitekim Beyoğlu’nda 10 yıl içinde kırsal kalkınma hamlesini gerçekleştirdik. Tabandan adım adım ilerledik.” diye konuştu. 

Daha sonra Türkoğlu Belediye Başkanı olduğunu dile getiren Okumuş, “Değişim-Dönüşüm-Değer felsefesi’ ile ‘Türkoğlu Modeli’ adını verdiğimiz icraatlar dönemini başlattık. Sayısız projeye imza attık. Başta şehirleşme olmak üzere sanayi, tarım, turizm, kültür, spor ve eğitim alanlarında ilçenin nerdeyse tüm çehresini değiştirdik. Türkoğlu 2023 yılı başında Kahramanmaraş’ta en çok katma değer oluşturan ve merkez ilçeler dışındaki tek metropol ilçesi haline geldi. Kırsaldaki başarımız özellikle genç iş gücünün ilçe genelinde kalıcı hale gelmesini sağladı. Bu durum Türkoğlu genelinde 3 farklı organize sanayi bölgesinin kurulmasında çok önemli bir etkendir. 2023 yılı başında ilçe genelinde nerdeyse sıfır işsizlik rakamlarına ulaşıldı. İlçe toplam nüfusunun yüzde 75’inin kırsalda yaşaması ile dengeli bir şehirleşme modeli ve metropol bir ilçe oluştu. İnsanımızın doğduğu yerde doyması ve yaşam kalitesinin artması bir Belediye Başkanı için kutsal bir vazifedir.” şeklinde konuştu. 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Okumuş, şunları kaydetti: “Şehirde yaşayan herkesi bir deprem mağduru olarak görüyorum. Onların yaralarını sarmak bizim boynumuzun borcudur. Türkoğlu’nda depremin ilk gününden itibaren gece gündüz çalışarak mağduriyetleri gidermeye çalıştık. Öncelikle konteynır, çadır ve yaşamsal ihtiyaçları karşıladık. Okul, hastane gibi toplu yaşam alanlarında tüm şartları seferber ettik. Ardından, kalıcı konutların yapımı ve ilçenin yeniden yapılanması için resmi makamlarla birlikte hızla adımlar attık. Atmaya devam ediyoruz.” 

20 yıllık Belediye Başkanlığı sürecinde sadece Türkoğlu ilçesindeki vatandaşlara dokunmadığını belirten Okumuş, “Şehrin nerdeyse her ilçesinde, her mahallesinde bulundum. Sayısı insanın hayatına dokundum. Beklentinin de mağduriyetlerin de farkındayım. Geldiğimiz noktada tarihi bir kavşaktayız. Şüphesiz ki, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. 31 Mart’ın hemen ertesinde iş başı yapacak, şehrin dinamiklerini tanıyan, yerel yönetimlerde deneyim ve donanım sahibi bir Başkan istiyor Kahramanmaraş. Şehrin her kesimini kucaklayacak, dinleyecek ve icraatçı bir Başkan istiyor Kahramanmaraş. İşte bundandır ki, bu kadim şehri ihya ve inşa etmek için sorumluluk almanın zamanı geldi. Mensubu olmaktan gurur duyduğum AK Partimizden, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu bugün burada tüm kamuoyumuz ile paylaşıyorum. Bu yolda, ilham kaynağım ise Sayın Cumhurbaşkanımızın mücadele ruhudur. 

Bu ruh, Kahramanmaraş’ı sadece ayağa kaldırmakla kalmayacak adeta şaha kaldıracaktır. Bu ruh, şehrimizdeki kamu, yerel yönetim, iş dünyası, sivil toplum ve vatandaş ilişkisini kader birliğine dönüştürecektir. Bu ruh, şehrimizdeki her canlının hayatına dokunacak, yaşam kalitesini artıracak ve geleceğe taşıyacaktır. Kahramanmaraş’ta bundan böyle acil bekleyen işleri, çağ atlatacak projeleri ve bunları gerçekleştirecek donanımlı ekipleri konuşmanın zamanı geldi. Bizim ‘Kahramanmaraş’ta yapacak çok işimiz var’ ve bunun ‘Tam zamanı, şimdi.’ Bu yolda hep birlikte olacağız ve şehrimizi şaha kaldıracağız.” İfadeleri kullandı.
 

Bakmadan Geçme