Başkan Mahçiçek, Ülke TV'de En Sıradışı'nın canlı yayın konuğu oldu

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ülke TV'de gazeteci Turgay Güler'in hazırlayıp, moderatörlüğünü yaptığı En Sıradışı programının canlı yayın konuğu oldu. Gazeteciler Hasan Öztürk, Mahmut Övür ve Emin Pazarcı'nın sorularını yanıtlayan Başkan Mahçiçek, deprem sonrası yapılan çalışmalar ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde ev sahipliğini yaptıkları EXPO 2023'e ilişkin bilgiler verdi.

Gazeteci Turgay Güler’in sunduğu, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Mahmut Övür, Gazeteci Emin Pazarcı’nın çarpıcı tespitleri ile gündemi değerlendirdiği En Sıradışı, bu kez Kahramanmaraş’tan izleyicileriyle buluştu. 

Ülke TV’de yayınlanan ve Türkiye’nin en çok izlenen siyasi tartışma programlarından biri olan En Sıradışı, bu haftaki bölümü Onikişubat Belediyesi’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde ev sahipliğini yaptığı EXPO 2023 Kelebek ve Uğurböceği Bahçesi’nden çekildi. 

Türkiye ve dünyada yaşanan önemli olaylar, siyaset kulislerinde yaşanan sıcak gelişmeler, seçimler, terör olayları, ekonomi ve sosyal medyanın gündemine oturan olaylar farklı bakış açıları ile En Sıradışı’nda ele alındı.

En Sıradışı’nın ilk yarım saatlik kısmı ise Kahramanmaraş’a ayrıldı. Programın canlı yayın konuğu olan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, deprem sonrası yapılan çalışmalar ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde ev sahipliğini yaptıkları EXPO 2023’e ilişkin bilgiler verdi, Turgay Güler, Hasan Öztürk, Mahmut Övür, Gazeteci Emin Pazarcı’nın sorularını yanıtladı. 

Ülke TV’de hem şehrimizi hem de EXPO 2023’ü anlattık

EXPO 2023’ü, depremzede kent halkının rehabilite olarak yeniden mutlu ve neşeli sosyal hayatlarına dönebilmesi için fırsat olarak gördüklerini kaydeden Başkan Mahçiçek, “Biliyorsunuz, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde düzenlediğimiz Uluslararası EXPO 2023’ün açılışını, Cumhurbaşkanımızın video konferans, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz ile Tarım ve Orman Bakanımız Sn. İbrahim Yumaklı’nın katılımıyla 14 Ekim’de gerçekleştirdik. Kadim Kahramanmaraş’ımızın var olan güzelliklerini ortaya çıkarmak ve küresel bir marka şehir haline getirmek amacıyla, çevreden alt yapıya, kültürden turizme, spordan enerjiye kadar birçok alanda modern tesisler başta olmak üzere toplumun her kesimine ayrı ayrı hitap edecek pek çok yatırımı hayata geçirdiğimizi ve çalışmalarını tamamladığımızı gururla ifade ediyorum. 6 Şubat’ta insanlarımızı, şehrimizi ve sokaklarımızı kaybetmenin üzüntüsünü millet olarak yaşadık ama hayat devam ediyordu. Yaşadığımız bu zorlu süreçte Sergi Alanımız, 30 bin depremzede vatandaşımızın barındığı can simidine dönüştü. Aynı zamanda EXPO 2023’ü, depremzede insanlarımızın rehabilite olarak yeniden mutlu ve neşeli sosyal hayatlarına dönebilmesi için fırsat olarak gördük. Ülke TV’de siz değerleri gazetecilerle bir olmak bizim için mutluluktu. Başta değerli Gazeteci Turgay Güler olmak üzere değerli yorumcular Hasan Öztürk, Mahmut Övür ve Emin Pazarcı’ye bize gösterdikleri ilginin yanı sıra hem şehrimizi hem de EXPO 2023'ü tanıtma fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Mahçiçek, günün anısına misafirlerine EXPO 2023 özelinde hazırlanan Maraş Sümbülü takdim etti.
 

Bakmadan Geçme