Başkan Mahçiçek'ten Malazgirt Zaferi'nin 952'nci yıl dönümü mesajı

Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 'Şanlı tarihimizin en kutlu zaferlerinden biri olan ve Anadolu'nun kapılarının açıldığı Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümünde, bizlere kadim bir tarih ve coğrafya bırakan büyük komutan Sultan Alparslan ile ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum' dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Başkan Mahçiçek, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan, siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olan Malazgirt Zaferi’nin, kadim tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Malazgirt ruhuyla Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek, cennet vatanımızı koruyacağız

alazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümünü kutlayan Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Sultan Alparslan’ın liderliğindeki Türk ordusunun, Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferi’nin 952. sene-i devriyesini kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Sonuçları itibariyle Türk milletinin ve dünyanın kaderini değiştiren, Türk tarihinin en şanlı zaferlerinden birisini oluşturan Malazgirt Zaferi ile üzerinde yaşadığımız cennet topraklar bizlere ebedi vatan kılındı. Kutlu zaferin ardından söylediği, ‘Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır’ sözü ile bu cennet vatanı bizlere emanet eden Sultan Alparslan, aynı zamanda gurur duyduğumuz kadim bir tarih ve her dönem önemli kılan coğrafya bırakmıştır. Ecdadımız tarafından bizlere emanet edilen bu cennet vatanı korumak ve bizden sonraki nesillere hür, bağımsız ve müreffeh bir şekilde bırakmak şanlı tarihimizin boynumuza yüklediği ağır ve kaçınılmaz bir sorumluluktur. Türk milleti, bu tarihi sorumluluklarına sahip çıkarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde ve Malazgirt ruhuyla geleceğe daha güvenli bakacak, Türkiye Yüzyılı’nın yıldızını daha da parlatacaktır. Bu anlamda Malazgirt Zaferi’nin 952. yıldönümünde Anadolu’yu bizlere vatan kılan büyük komutan Sultan Alparslan ile ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”
 

Bakmadan Geçme