Başkan Gürbüz: Bu kutlu gün, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan gençlerimizin

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Başkan Gürbüz, mesajında; “Ülkemizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, işgal altındaki vatanımızı bağımsızlığına kavuşturmak için 19 Mayıs 1919'da, her türlü zorluğa rağmen yola çıktı. Bu kutsal ve zorlu yolculuğun sonunda Ata'mız ve Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Ata'mızın yaktığı bu bağımsızlık ateşi, esaret altındaki diğer milletlere de ilham kaynağı oldu ve birçok toplum bu bağımsızlık ateşini kendine şiar edindi.

Bu kutlu günü ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan gençlerin bayramı olarak ilan eden Ulu Önderimiz, tüm ümidinin gençlerde olduğunu vurguladı. 

Sevgili gençler; bu topraklar kolay vatan kılınmadı. Bu topraklar, büyük bedellerle bağımsızlığa ulaştı. Sevgili gençler, şimdi size çok büyük bir görev daha düşüyor. Bunu hiçbir zaman unutmayınız. Toplumumuzu adalet, eğitim, bilim, teknoloji kısacası her alanda en üst noktaya taşımak için gayretinizden ödün vermeyin. Bizler de Ata'mız gibi sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

Bu düşünceler ışığında, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyor, ülkemizin aydınlık geleceği olan siz gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN