• Haberler
  • Asayiş
  • Bakan Yerlikaya duyurdu, şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Bakan Yerlikaya duyurdu, şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda farklı terör eylemlerine katılan ve 2 Asker, 1 Jandarma ve 1 Polisin şehit edilmesinden sorumlu teröristler 'Rojhat Dilman' kod adlı Adem Gürel ile 'Şoreş Dilok Cilo' kod adlı Ahmet Karaboğa silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ''5 kahramanımızın şehit edilmesinden sorumlu 2 terörist etkisiz hale getirildi şehitlerimizin kanı yerde kalmadı.
 
Tunceli Jandarma Bölge, Tunceli ve Erzincan İl Jandarma Komutanlıklarımızın sevk ve idaresinde, Tunceli ili kırsalında, J- SİHA ve ANKA-S desteğinde JÖH ve Jandarma Komando Timlerinin katılımıyla Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu gerçekleştirildi.
 
Operasyon sonucunda farklı terör eylemine katılan ve 2 Asker, 2 Jandarma ve 1 Polisimizin şehit edilmesinden sorumlu teröristler; Rojhat Dilman kod adlı Adem Gürel ile Şoreş Dilok Cilo kod adlı Ahmet Karaboğa silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. 

Operasyonun devamında teröristlerin kullandığı sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
 
Operasyonu gerçekleştiren jandarmamızı tebrik ediyorum terör sona erene kadar mücadelemiz devam edecek.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme