• Haberler
  • Eğitim
  • Bakan Tekin, Diyarbakır il eğitim yöneticileriyle buluştu

Bakan Tekin, Diyarbakır il eğitim yöneticileriyle buluştu

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesindeki Öğretmenevinde düzenlenen 'İl Eğitim Yöneticileri Toplantısı'na katıldı.

Diyarbakır'da il eğitim öğretim süreçleriyle ilgili toplantılar ve görüşmeler yaptıklarını söyleyen Bakan Tekin, her adımı geniş istişarelerle attıklarını belirterek, tespit ettikleri sorunlarla ilgili çözüm önerilerine yönelik kararları öğretmen, idareci ve Bakanlık merkez teşkilatındakilerle tartışıp artıları, eksileri üzerinde değerlendirme yaparak aldıklarını dile getirdi.
 
Bunun içinde son günlerde kamuoyunun gündeminde olan müfredat çalışmalarının da bulunduğunu ifade eden Tekin, bundan sonra da böyle devam edeceklerini söyledi.
 
Her kararı birlikte alacaklarını, aldıkları kararın hep birlikte arkasında duracaklarını dile getiren Tekin, bir değişiklik yapmak gerekirse yine hep beraber karar vereceklerini belirtti.
 
Tekin, şunları kaydetti: "Sorularınız, önerileriniz, vermek istediğiniz katkı, her şeye açığız. İnşallah, hep beraber güzel şeyler yapacağız. Bugüne kadar Türkiye'deki eğitim öğretim sürecinin gücümüz nispetinde, yapabildiğimiz ölçüde bir adım ileriye gitmesi için hep beraber çalıştık. Bugünden sonra da çalışmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme