• Haberler
  • Yaşam
  • Bakan Kurum'un ilk durağı deprem bölgesi Malatya oldu

Bakan Kurum'un ilk durağı deprem bölgesi Malatya oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ilk ziyaretini depremden en çok etkilenen illerden olan Malatya'ya yaptı. İl Koordinasyon Toplantısına katılan Bakan Kurum, 'Biz derdi derdimiz, sevinci sevincimiz olan Malatya'nın bir evladıyız. Söz veriyoruz. Malatya'mızın inşa ve ihyası için kararlarımızı ortak akılla ve beraberce alacak, alınan kararları da uygulayacağız. Asrın felaketinin açtığı tüm yaraları saracağız. Malatya'yı çok daha güzel günlere kavuşturacağız.' dedi.

Yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Murat Kurum, ilk ziyaretini 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden olan Malatya’ya gerçekleştirdi. Bakan Kurum, Bakanlık bürokratları, vali, belediye başkanları ve milletvekilleri ile gerçekleştirilen İl Koordinasyon Toplantısına katıldı. Toplantıda, Malatya’da yapılan çalışmalar ve rezerv alanlardaki son durum değerlendirildi. Bakan Murat Kurum, konuşmasına hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek başladı.

Depremin hemen ardından devletimiz konutların inşaatını başlattı

Bakan Murat Kurum, 2023 Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri öncesinde millete bir söz verdiklerini belirterek, “Şehirlerimizi ayağa kaldıracağımızı ve burada afetzede kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın sorunları bitene kadar da elimizi, ayağımızı, gönlümüzü deprem bölgelerinden çekmeyeceğimizi söyledik. Depremin hemen ardından kısa zamanda devletimiz konutların inşaatını başlattı. Yeni yapılacak alanlarda da hızlı bir şekilde inşaat faaliyetlerini başlattık.” dedi.

Asrın felaketinin açtığı tüm yaraları saracağız

“Biz derdi derdimiz, sevinci sevincimiz olan Malatya’nın bir evladıyız” diyen Bakan Kurum, “Söz veriyoruz. Malatya’mızın inşa ve ihyası için kararlarımızı ortak akılla ve beraberce alacak, alınan kararları da uygulayacağız. Asrın felaketinin açtığı tüm yaraları saracağız. Malatya’yı çok daha güzel günlere kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme