• Haberler
  • Gündem
  • Bakan Kurum: Bizim aklımızda hep milletimizin huzuru var

Bakan Kurum: Bizim aklımızda hep milletimizin huzuru var

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla depremin 53'üncü gününde Gaziantep ve Kilis'te yapımına başlanan afet konutlarının temel atma töreninde konuştu.

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde depremin 4’ncü saati itibarıyla afet bölgelerine intikal ettiklerini ifade ederek, “Devlet ve millet bir olduk, birlik olduk, tek yumruk olduk. Bakan arkadaşlarımızla, Valilerimizle, belediye başkanlarımızla, vatandaşlarımızla; milletimizin yaralarını birlikte sardık. Ben bugün bu meydandan, sizlerin huzurunda, Gaziantep’in yiğit insanlarına, vefakâr insanlarına, sizlere, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Gaziantep’i ve Kilis’i yeni yuvalarıyla, yeni yaşam alanlarıyla ayağa kaldırmak için, tüm ekibimizle, gece gündüz demeden, var gücümüzle çalışacağız!

Deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırana kadar gece gündüz çalışacaklarını ifade eden Bakan Murat Kurum, “Bizim aklımızda hep; milletimizin huzuru var; bu milletin güzel yarınları var. Kalbimizde; tarihiyle, kültürüyle, sanayisiyle, ekonomisiyle, yiğit insanlarıyla; Gaziantep var! Gönlümüzde; Anadolu’nun gözde şehri, mert insanların şehri Kilis’imiz var! Hep birlikte yaşadığımız o acı günlerde bile, milletimizden hep; ‘Allah devletimize zeval vermesin. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.’ dualarını duyduk. Sizler için, yavrularımızın geleceği için; ne kadar çaba göstersek, ne kadar gayret etsek haklarınızı ödeyemeyiz. O yüzden biz de sizlere; Şehit Kâmil’imizin, Şahin Bey’in huzurlarında söz veriyoruz! Gaziantep’i ve Kilis’i yeni yuvalarıyla, yeni yaşam alanlarıyla, sosyal donatılarıyla ayağa kaldırmak için, tüm ekibimizle, gece gündüz demeden, var gücümüzle çalışacağız!” şeklinde konuştu.

İnşallah önümüzdeki Ramazan ayında Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, sıcak yuvalarımızda buluşacağız!

Bakan Kurum, deprem bölgesinde yeni yuvaların inşası için 15’inci gününde ilk sözleşmelerin imzalandığını belirterek şöyle devam etti: “Kahramanmaraş’ta, Hatay’da, Adıyaman’da temellerimizi attık. İşte bugün de; toplam sayısı 62 bine ulaşan yuvalarımızın harcını, Gaziantep ve Kilis’te aynı anda karıyoruz. Bu harcı dökerken; Hacı Bayram Veli’nin; ‘Şehri inşa etmek, insanı inşa etmektir’ sözünü asla unutmayacağız! 11 şehrimizi ihya ederken; sizin gönlünüzü, yüreğinizi, umudunuzu inşa ettiğimizi; aklımızdan tek bir an bile çıkarmayacağız! Buradan bir kez daha söylüyoruz. Nasıl ki, bu ülkenin tüm dev eserlerinin teminatı Cumhurbaşkanımız olmuşsa; bu kutlu beldelerin de yeniden ayağa kalkmasının teminatı; bu ülkede 5 milyon yeni yuva kuran Cumhurbaşkanımız, Liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnşallah bir daha ki Ramazan ayında, Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, sıcak yuvalarımızda buluşacağız! Birlikte, yepyeni hikâyeler yazacağız! Yavrularımızı yeni yuvalarına hep birlikte kavuşturacağız!”
 

Bakmadan Geçme