Bakan Kirişci, şiddetli fırtınanın vurduğu Pazarcık'ta

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, meydana gelen şiddetli fırtına sonucu hasar alan Pazarcık'ı ziyaret ederek afetzedelerle bir araya geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şiddetli fırtına sonrası tahribatların meydana geldiği Pazarcık’ta incelemelerde bulundu. 

Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan ve AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’in de yer aldığı incelemelerde heyet, afetzedelerle de bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Afetzedelerin acılarını paylaşan Başkan Güngör, “6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremin merkez üssü olan Pazarcık ilçemizi yeniden inşa etmeye ve yaralarımızı sarmaya çalıştığımız bu süreçte maalesef ilçemiz bugün meydana gelen şiddetli fırtına sonucu tekrar bir yara aldı. Bu elim afette hayatını kaybeden hemşehrimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim arefe günü hürmetine bizlere yardımıyla ihsan buyursun” dedi.
 

Bakmadan Geçme