Bakan Bilgin ve Kirişci, iş insanlarıyla buluştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ile Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO)'nda iş insanlarıyla buluştu.

‘Asrın felaketi’ olarak adlandırılan depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kentteki temasları kapsamında KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu’ya ‘Geçmiş olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. 

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KMTSO Meclis Başkanı M. Hanefi Öksüz, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ile KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Gümüşer’in katıldığı ziyarette; Başkan Buluntu, kentte yaşanan depremle ilgili bilgiler aktardı. 

Özellikle depremin sanayi ve ticaret alanlarında bıraktığı hasarla alakalı konuların konuşulduğu ziyarette Buluntu, Bakan Bilgin’e iş dünyasının taleplerini iletti. 

Bakan Kirişci ziyareti

Bakan Bilgin’in ardından bu kez Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ekibiyle birlikte ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Kirişci’nin ziyaretine; Bakan Yardımcıları Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Tuba Köksal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ile KMTSO Yönetim ve Meclis Üyeleri eşlik etti. Deprem sonrası kentin ekonomik ve sosyal durumuyla ilgili konular konuşulurken, Başkan Buluntu, Bakan Kirişçi’ye iş dünyasının beklentilerini aktardı. 

Azerbaycan heyeti ziyareti

Öte yandan Bakan Bilgin ve Kirişci’nin yanı sıra bir ziyarette Azerbaycan’dan geldi. Azerbaycan Parlamentosu Komisyon Başkanı ve Yeni Azerbaycan Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Musa Kuliyev ile milletvekillerinden oluşan heyet, KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu’yu ziyaret ederek, ‘Geçmiş olsun ve yanınızdayız’ temennilerinde bulundu. 
 

Bakmadan Geçme