Andırın kırsalında 21 mahallenin yolu iyileştiriliyor

Andırın kırsalında ulaşım standardını iyileştirmek için 21 mahallede yol bakım, onarım ve asfalt uygulamaları Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülüyor.

Şehir merkezi, ilçe ve kırsal mahalle ayırt etmeksizin yerleşim yerlerinin ulaşımını iyileştirmek için yol bakım, onarım, yenileme, asfalt ve kilit parke uygulamalarını artırarak sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın kırsalında da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca; Çiçekli, Geben, Akgümüş, Altınyayla, Kargaçayırı ve Yeşilyurt mahallelerinde deforme olduğu için ulaşım konforunu olumsuz etkileyen arterler sıcak asfaltla tamir edildi. 

Rifatiye, Sumaklı, Boynuyoğunlu, Altınboğa, Başdoğan, Boztopraklı, Bulgurkaya, Darıovası, Alanlı, Arıklar, Yeniköy, Gökgedik, Camuzluk ve Köleli mahallelerinde yol bakım ve onarımı ile Köklü Mahallesi’nde kilit parke uygulamaları hızla sürüyor. 

Etaplar halinde sürdürülen çalışmalarla Andırın kırsalında ulaşım standardının iyileştirilmesi hedefleniyor. 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, şehrin ulaşım ağının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi noktasında şehir merkezinin yanı sıra 11 ilçenin tamamında ulaşım yatırımlarının artarak devam ettiği belirtildi.
 

Bakmadan Geçme