AK Partili Özdemir, SKM'lerin 31 Mart seçimlerine hazır olduğunu duyurdu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Av. Ahmet Özdemir, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde partisinin 2 milyon 300 bin görevlisinin olacağını açıkladı.

Türkiye genelindeki tüm il ve ilçelerde SKM'leri oluşturduklarını ve bunların başkanları ile yönetim kurullarını atadıklarını belirten SKM Başkanı Özdemir, 57 ilde AK Parti il binasında, 24 ilde ise müstakil mekanlarda SKM’lerin kurulduğunu belirtti.

SKM Başkanı Özdemir, yaptığı açıklamada: “Adayımız sahaya inmeden önce hangi gün nereye gidecek, ne konuşulacak, ne kadar süreyle konuşulacak, bunlarla ilgili bir hazırlık yapmalarını istiyoruz. Bütün Türkiye'de adaylarımız açıklandığında yaptıkları hazırlıklarla sahaya inecekler ve bizim planladığımız günlük programları icra edecekler. Böylece adayımız bütün sahayı gezmiş olacak. O ildeki Karadenizli, Güneydoğulu, Türk, Kürt, Çerkez, Laz gibi insan kitlelerine de ulaşacaklar. Yani o şehrin haritasını tamamen işlemiş olacakları bir seçim programı hazırlıyoruz." İfadelerine yer verdi.

Network oluşturduklarını söyleyen AK Parti SKM Başkanı Özdemir: "Yaklaşık 200 bin sandık var. Bu 200 bin sandıktan her birinde yaklaşık 5 tane görevlimiz olacak. Yani doğal olarak bu 1 milyon kişi. Bu 1 milyon kişinin arkasında da bunlardan verileri toplayacak veya müdahale edilmesi gerektiğinde müdahale edebileceği bu kadar sayıda eğitilmiş ve hazır insan bekliyor olacak. 

Sorun olduğunda müdahale edecek, olmadığında ise veri akışını sağlayacak 1 milyon kişi yani. Bir de hukuki ekibimiz var. Teknik destek için müracaat edebilecekleri yaklaşık 300 bin civarında böyle bir ekibimiz olacak. Yani bu seçimde 2 milyon 300 bin görevlimiz sahada hazır olacak.

Sandığın başından, genel merkeze kadar herkesin ne yapacağını bildiği, başarılı olamadığında sorunu nasıl çözeceğini ve kime ulaşacağını bildiği bir network oluşturduk, müşahitten Genel Başkan'a kadar giden. Tabii Genel Başkan'ımız zaten bunu takip ediyor." Dedi.
 

Bakmadan Geçme