• Haberler
  • Yaşam
  • 81 İlde 484 Millet Bahçesiyle 75 milyon metrekare yeşil alan oluşturuldu

81 İlde 484 Millet Bahçesiyle 75 milyon metrekare yeşil alan oluşturuldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından paylaştığı İstanbul Pendik Millet Bahçesi'ne ait video görüntüleriyle yayımladığı mesajında '81 ilimize 484 millet bahçemizle 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırdık. Sadece İstanbul'umuzda 17 millet bahçemiz her gün binlerce vatandaşımızı ağırlıyor, 33 millet bahçemizin yapımı ise devam ediyor. Siz de bu hafta sonunu millet bahçelerimizde sevdiklerinizle geçirebilirsiniz.' ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde hayata geçirilen Millet Bahçesi Projesi kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 81 ilde 484 millet bahçesiyle ülkemize 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırıldığını açıkladı.

Bakan Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından video görüntüleriyle yaptığı açıklamada, “81 ilimize 484 millet bahçemizle 75 milyon metrekare yeşil alan kazandırdık. Sadece İstanbul’umuzda 17 millet bahçemiz her gün binlerce vatandaşımızı ağırlıyor, 33 millet bahçemizin yapımı ise devam ediyor. Siz de bu hafta sonunu millet bahçelerimizde sevdiklerinizle geçirebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme