6 Şubatı unutmadık unutmayacağız!

Elbistan'da, 1024 kişinin hayatını kaybettiği ve şehrin adeta hallaç pamuğuna çevrildiği asrın felaketinin yıl dönümünde çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek.

Etkinlikler çerçevesinde Pazarcık merkezli ilk depremin yaşandığı 04.17 ile Elbistan merkezli ikinci depremin yaşandığı 13.24’te camilerden selalar yankılanacak.

Elbistan Kaymakamlığı ve Elbistan Belediyesi’nin koordinasyonundaki yıl dönümü anma etkinlikleri, 6 Şubat sabah saat 07.00’de Şehit Er Rahmi Koldan Meydanı’nda vatandaşlara çorba ikramı ile başlayacak. Daha sonra Çatova Mahallesi’ndeki asri mezarlıkta deprem şehitlerinin kabir ziyaret edilip ailelerle de acılar paylaşılacak. Elbistan Müftülüğünce de Çatova Camii başta olmak üzere tüm camilerde depremde hayatlarını kaybedenler için Mevlid-i Şerif programı düzenlenecek. Deprem şehitleri, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd edilecek.

Elbistan’ı yerle bir eden depremin olduğu dakikada ise, kentte adeta hayat duracak. 6 Şubat saat 13.24’te ilk önce camilerden salalar yükselecek. Daha sonra kent meydanında deprem şehitleri için karanfil bırakılacak. Programın tüm detayı ise şu şekilde belirlendi.

04.17 Sela okunması

07.00 Şehitlerimiz için çorba dağıtımı (Meydan)

11.30 Deprem Şehitliği ve hane ziyaretleri

12.00 Tüm camilerde ve Çatova Cami Mevlid Programı

13.15 Vergi Dairesi önü vatandaşlarımızla buluşma

13.24 Elbistan Depremi Sela Okunması

13.40 Temsili karanfil bırakılması
 

Bakmadan Geçme