32 Mağara ve sığınak imha edildi

Terörle mücadele kapsamında düzenlenen Bozdoğan-23 operasyonunda Tunceli ve Şırnak'ta 32 mağara ve sığınak yok edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen "BOZDOĞAN-23" operasyonlarının detaylarını paylaştı. 

Tunceli ve Şırnak illerinde düzenlenen operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, terör örgütü mensuplarının kırsal alanda eylem hazırlığı için kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini belirtti.
 
Operasyonlar neticesinde, toplamda 32 mağara, sığınak ve barınma alanının yok edildiğini aktaran Bakan Yerlikaya, teröristlerin eylem yapmak amacıyla sakladıkları silah, mühimmat ve patlayıcıların ele geçirildiğini ifade etti. 

Operasyonlar sırasında ele geçirilen materyaller arasında 9 adet Havan Mühimmatı, 1.493 adet patlayıcıdan oluşan toplamda 239 kilogramlık yük, 2 Anti-tank Mühimmatı, 4 adet EYP (El Yapımı Patlayıcı) ve EYP düzeneği, 30 kilogramlık amonyum nitrat, 31 adet fünye ve RPG-7 ROKETATAR ile çeşitli silahlar ve mühimmatlar yer aldı.
 
Bakan Ali Yerlikaya, operasyonların kararlılıkla devam ettiğini ve terörle mücadelenin son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar süreceğini vurgulayarak, Türkiye'nin huzur ve güvenliğinin sağlanması için güvenlik güçlerinin gece gündüz demeden çalıştığını belirtti. 

Operasyonların Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinasyonunda, Tunceli ve Şırnak illerinde Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucusu timleri, J-SİHA ile ATAK helikopterlerinin desteğiyle gerçekleştirildiği kaydedildi.
 

Bakmadan Geçme