2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni

Kahramanmaraş İsmail Kurtul İlkokulu'nda 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni düzenlendi.

Vali Mükerrem Ünlüer, İsmail Kurtul İlkokulu’nda düzenlenen 2023-2024 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Hasan Tutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, günün anlam ve önemine dair konuşma yaparak, yeni eğitim öğretim yılının eğitim camiasına ve tüm öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bugün Kahramanmaraş genelinde yaklaşık 278 bin öğrencinin yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle buluştuğunu ifade eden Vali Ünlüer, şehirde göreve başlayan öğretmenlere görevlerinde ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmasının devamında 6 Şubat depremlerinde vefat eden öğretmenlere, öğrencilere ve tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralı olup da tedavileri devam edenlere ise acil şifalar dileyen Vali Ünlüer, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının çocuklara ve eğitim camiasına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Program, çocukların şiirler okuması ve İlkokul 1. sınıfa başlayan öğrencilerin geçit töreni ile sona erdi.

Sınıfları ve öğretmenler odasını ziyaret eden Vali Ünlüer ve protokol mensupları, çocuklara ve öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.
 

Bakmadan Geçme