• Haberler
  • Asayiş
  • 1 Mayıs'ı provoke etmeye çalışan 58 terör şüphelisi yakalandı

1 Mayıs'ı provoke etmeye çalışan 58 terör şüphelisi yakalandı

Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) propagandası yapan, terör örgütü içinde faaliyet gösteren ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü provoke etmeye yönelik hazırlık içerisinde olan kişilere yönelik düzenlenen 'BOZDOĞAN-33' operasyonları kapsamında 11 ilde 58 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından İstanbul, Diyarbakır, Adana, Antalya, Bilecik, Mardin, Batman, Muğla, Muş, Şanlıurfa ve Van'da operasyonlar gerçekleştirildi
 
İstanbul’da bölücü terör örgütü içerisinde geçmişte faaliyet yürüten, terör örgütü mensuplarıyla irtibatlı olan, sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yapan ve 1 Mayıs'ı provoke etme hazırlığında olan 9 şüpheli yakalandı.

Diyarbakır’da nevruz etkinliklerinde BTÖ propagandası yapan ve sosyal medya üzerinden 1 Mayıs gösterilerine çağrıda bulunduğu tespit edilen 28 şüpheli yakalandı.

Adana’da ateş yakarak ve çöp konteynerleriyle yolu trafiğe kapatarak kanunsuz gösterilere katıldığı belirlenen 15 şüpheli yakalandı.

Antalya’da nevruz etkinliklerinde BTÖ propagandası yaptığı belirlenen 5 şüpheli yakalandı.

Bilecik’te geçmişte BTÖ içerisinde faaliyet gösterdiği belirlenen 1 şüpheli yakalandı.

Ayrıca, Antalya ve İzmir'de düzenlenen operasyonlarda sosyal medya hesapları üzerinden sol terör örgütlerinin propagandasını yaptığı tespit edilen 4 şüpheli daha yakalandı.
 
Operasyonlar sonucunda 5 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği, bir AK-47 tüfeği ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel dokümana el konuldu. 
 

Bakmadan Geçme