Tüm suçlular bir bir kafese girecek!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ ve Konya'da eş zamanlı olarak düzenlenen 'KAFES-37' Operasyonlarıyla Elazığ'da elebaşılığını Ömer Faruk Bulut'un ve Konya'da elebaşılığını Engin Yolcu'nun yaptığı iki ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu.

Elazığ'daki operasyonda örgüt elebaşı ile birlikte 35 şüpheli, Konya'daki operasyonda ise örgüt elebaşı ile birlikte 7 şüpheli olmak üzere toplam 42 örgüt üyesi şüphelisi yakalandı.
 
Bakanı Yerlikaya, Organize Suç Örgütlerinin Yüce Türk Adaletinden kaçamayacaklarını vurgulayarak, "Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Hepsi bir bir kafese girecek" dedi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı (KOM) koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlarda şüphelilerin çeşitli suçlar işledikleri belirtildi.
 
Elazığ’da suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kasten yaralama ve mala zarar verme, tehdit ve hakaret eylemleri, 6136 sayılı kanuna muhalefet ve uyuşturucu madde imal ve ticareti suçları; Konya’da kapsamında suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten öldürme ve kasten yaralama, yağma ve silahla tehdit faaliyetleri, illegal kumar oynanan işletmelere çökerek tekelleşmeye çalışma suçlarında dolayı operasyon düzenlendi.
Operasyonlar sonucunda 11 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet pompalı tüfek, 3 adet av tüfeği, çok sayıda fişek ve muhtelif miktarda uyuşturucu maddeye el konuldu.
 

Bakmadan Geçme