Vali Ünlüer, duyurdu! Kahramanmaraş'a 5 yeni hastane yapılacak

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, depremlerin merkez üssü kentte yapılacak olan 5 yeni hastanenin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

6 Şubat 2023 tarihinden meydana gelen 7,7 Pazarcık ve 7,6 Elbistan ilçeleri merkezli depremlerde Kahramanmaraş'ta birçok kamu ve özel hastane binası hasar aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamda Türkoğlu'na, Nurhak ve Onikişubat ilçelerine acil durum hastanesi yapılması planlanırken, Dulkadiroğlu'na Ferhuş Sağlık Kompleksi ve Onikişubat ilçesine Kahramanmaraş Şehir Hastanesi yapılmasına karar verildi.

Yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmede bulunan Vali Ünlüer, şehrin yeniden ayağa kaldırılması için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Vali Ünlüer: "6 Şubat depremlerinde ilimiz sağlık alanında maalesef büyük bir yıkım aldı. Biz bu 5 hastaneyi yaparak şehrimizi 6 Şubat öncesine kavuşturmak istiyoruz. 5 yeni hastanemiz yapılacak. Bunlardan biri Nurhak'a 50 yataklı diğeri Türkoğlu'nda 120 yataklı, iki ilçemize acil durum hastanesi yapılacak. Bunlar çelik imalatlı olacak. Yatay mimariye göre inşa edilecek ve 150 gün süresi olacak. 2024 Şubat ayında da hizmete girecekler. Kent merkezinde de 400 yataklı acil durum hastanemizin yapımı için bugün ihalesi yapılacak. 1000 yataklı şehir hastanesinin de aralık ayında plan ve projeleri tamamlanacak ve 2024 Ocak ayında da ihalesi yapılacak. Bir de Dulkadiroğlu ilçesi Ferhuş Mahallesi'nde bulunan hastanemizin yatak kapasitesini arttıracağız. Toplamda ilimize 2000 yatak kapasiteli hastane kazandırmayı planlıyoruz. Bunlar gerçekten çok büyük yatırımlar." İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme