Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Kahramanmaraş'ta

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bahçesinde kurulan çadırlarda kalan depremzedeleri ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Kahramanmaraş’a gelen Bakan Karaismailoğlu, çadır kentleri ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Depremin ardından 53 günün geçtiğini, çok sıkıntılı ve acılı günlerin yaşandığını hatırlatan Karaismailoğlu “Dünyanın en şiddetli depremiyle sarsıldık, onun sonucunda bu kadar kısa sürede bu kadar planlamayı yapıp, bu kadar altyapıyı yeniden inşa edip vatandaşlarımızı geçici barınma alanlarına almamız, kalıcı konutların temelini hızlıca atıp çalışmaları hızla devam ettiriyor olmamız önemli. Deprem bölgelerinde 300 bin çalışma arkadaşımız yoğun bir mücadele veriyor. Millet devlet işbirliğiyle inşallah kısa sürede bu işlerin üstesinden geleceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Bakan Karaismailoğlu, daha sonra kamp alanını gezerek çocuklar ve vatandaşlarla sohbet etti.

KSÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Nuri Kahveci, KSÜ’de misafir edilen depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik her türlü çalışmanın özveri ile yerine getirildiğini belirterek, ziyaretlerinden dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na teşekkür etti. 

Programa 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN