Türk-Japon Vakfı Kültür Merkezi yönetim kurulu üyeleri Kahramanmaraş'ta

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Türk-Japon Vakfı Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve JICA Türkiye Ofisi Kıdemli Program Sorumlusu Doç. Dr. Emin Özdamar ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansının (JICA) faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Ünlüer, JICA Türkiye Ofisi Kıdemli Program Sorumlusu Doç. Dr. Emin Özdamar ve heyetle bir süre sohbet etti.

Afet risk yönetimi ve afet eğitimi başta olmak üzere Türkiye ve Japonya arasında pek çok projenin planlanması ve yürütülmesinden sorumlu Japonya Uluslar Arası İş birliği Ajansının (JICA) JICA Türkiye Ofisi Kıdemli Program Sorumlusu Doç. Dr. Emin Özdamar, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansının (JICA) Japon Hükümetinin bir yardım kuruluşu olduğunu ve Türkiye ile birlikte 150’den fazla ülkede insanların daha iyi bir yaşam sürmeleri, ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmasıyla birlikte uluslararası toplumun barış içinde olmasına katkıda bulunmak üzere çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansının (JICA) üyelerine sundukları katkılardan dolayı şükranlarını sunan Vali Ünlüer, nazik ziyaretleri için Özdamar ve beraberindeki heyete teşekkür etti.
 

Bakmadan Geçme